Aktualności

Archiwum aktualności

Europejski Tydzień Szczepień

Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień obchodzony jest w dniach 24-30 kwietnia pod hasłem "Domknijmy lukę w szczepieniach!". Głównym celem tej działalności jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia. W roku 2016 Światowa Organizacja Zdrowia szczególną uwagę poświęca działaniom dążącym do wyeliminowania odry i różyczki. Więcej informacji na temat ETS znajduje się na stronie internetowej www.szczepienia.gis.gov.pl W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień, w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie, w dniu 19 kwietnia 2016 r. odbędzie się bezpłatna konferencja pt. "Eliminacja odry i różyczki".

Czytaj więcej

Pokonaj cukrzycę - 7 kwietnia 2016 r. Światowy Dzień Zdrowia

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r. (więcej na www.who.un.org.pl)

Czytaj więcej

Projekt „Zapobieganie zarażeniom HCV”

Filmy edukacyjne dotyczące zapobiegania zakażeniom krwiopochodnym w ramach Projektu 5 "Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV)", będącego częścią Programu ,,Zapobieganie zakażeniom HCV” dostępne są pod linkiem: http://www.hcv.pzh.gov.pl/Page/program/multimedia 
Ulotka Projektu 5 dostępna jest pod linkiem:
http://www.hcv.pzh.gov.pl/Repository/Projekt5/ulotka_proj_5_okladka.pdf

http://www.hcv.pzh.gov.pl/Repository/Projekt5/ulotka_proj_5_srodek.pdf

Czytaj więcej