Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIA

W związku z realizowanym od 2012 r. przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym projektem "Zapobieganie zakażeniom HCV" rozpoczęto kolejną edycję bezpłatnych szkoleń stacjonarnych adresowanych do pracowników sektora ochrony zdrowia oraz pracowników sektora usług pozamedycznych.

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Szczepień

Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień obchodzony jest w dniach 24-30 kwietnia pod hasłem "Domknijmy lukę w szczepieniach!". Głównym celem tej działalności jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia. W roku 2016 Światowa Organizacja Zdrowia szczególną uwagę poświęca działaniom dążącym do wyeliminowania odry i różyczki. Więcej informacji na temat ETS znajduje się na stronie internetowej www.szczepienia.gis.gov.pl W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień, w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie, w dniu 19 kwietnia 2016 r. odbędzie się bezpłatna konferencja pt. "Eliminacja odry i różyczki".

Czytaj więcej

Pokonaj cukrzycę - 7 kwietnia 2016 r. Światowy Dzień Zdrowia

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r. (więcej na www.who.un.org.pl)

Czytaj więcej

Projekt „Zapobieganie zarażeniom HCV”

Filmy edukacyjne dotyczące zapobiegania zakażeniom krwiopochodnym w ramach Projektu 5 "Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV)", będącego częścią Programu ,,Zapobieganie zakażeniom HCV” dostępne są pod linkiem: http://www.hcv.pzh.gov.pl/Page/program/multimedia 
Ulotka Projektu 5 dostępna jest pod linkiem:
http://www.hcv.pzh.gov.pl/Repository/Projekt5/ulotka_proj_5_okladka.pdf

http://www.hcv.pzh.gov.pl/Repository/Projekt5/ulotka_proj_5_srodek.pdf

Czytaj więcej