Przejdź do treści

Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”

Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”

Kampania społeczna: #mamczasrozmawiac jak kobieta z kobietą
Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS przygotowało i będzie realizowało kampanię społeczną o charakterze edukacyjno-profilaktycznym.
Kampania pod hasłem: „Mam czas rozmawiać” #mamczasrozmawiac jest kontynuacją kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS z 2017 roku o tym samym tytule i podobnie, jak poprzednia, będzie oparta na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS oraz chorobach przenoszonych drogą płciową.
Model kampanii w roku 2018 kładzie szczególny nacisk na promowanie dialogu pomiędzy matkami i córkami na temat konieczności testowania w kierunku HIV.
Kampania #mamczasrozmawiac zachęca kobiety do testowania się w kierunku HIV i międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu z bliskimi. Przypomina kobietom o znaczeniu wzięcia pełnej odpowiedzialności za zdrowie własne i dziecka. Pomaga przełamać opór przed trudnymi krepującymi rozmowami na ten temat.
Główne cele kampanii w 2018 roku:

  • upowszechnianie informacji o sposobach zmniejszania ryzyka zakażenia HIV wśród grupy kobiet planujących macierzyństwo oraz będących w ciąży,
  • zachęcanie do wykonywania badań w kierunku HIV, a przez to zwiększenie odpowiedzialności za swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich,
  • promowanie edukacji na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową, aby rozpoczynała się w rodzinie i była dostosowana do wieku i potrzeb odbiorców.

Dodatkowe informacje na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej: mamczasrozmawiac.aids.gov.pl
   
Pliki do pobrania:

Wróć